Aparaty to nasza pasja

Specjalizujemy się w doborze i sprzedaży aparatów słuchowych, systemów FM, generatorów szumu i innych urządzeń wspomagających słyszenie.
Proponujemy zaawansowane aparaty słuchowe renomowanych firm: Audibel, Sivantos, Phonak.
Udzielamy indywidualnych i niezobowiązujących konsultacji – od badania słuchu przez kwestie ochrony słuchu, aż po wybór aparatu słuchowego.

Badania które wykonujemy

Audiomteria tonalna

Podstawowe badanie słuchu

Powszechnie stosowana metoda badania słuchu, mająca na celu określenie progu słyszenia. Badanie wykonywane przy użyciu urządzenia elektroakustycznego- audiometru-w specjalnie izolowanym akustycznie pomieszczeniu tzw. kabinie ciszy. Badanie wymaga skupienia od osoby badanej, gdyż musi zasygnalizować- najczęściej za pomocą przycisku –kiedy usłyszała dźwięk. Dźwięki z audiometru podawane są przez nagłowne słuchawki w zakresie od 125Hz do 8 kHz- co oktawę. Każde ucho badane jest osobno. Wynik badania zapisuje się na specjalnej siatce zwanej audiogramem. Ocena progu słyszenia jest bezbolesna i nieinwazyjna.

Tympanometria

Bada ciśnienie w uchu środkowym

Metoda diagnostyczna stosowana w celu oceny m.in. napięcia błony bębenkowej , pracy kosteczek słuchowych oraz odruchów mięśnia strzemiączkowego. Za pomocą sondy tympanometru szczelnie zamykany jest przewód słuchowy zewnętrzny, a następnie wywoływane są zmiany ciśnienia w kanale słuchowym. Badanie jest bardzo szybkie, a wynik rejestruje się automatycznie.

Audiometria kostna

Dopełnia badanie audiometrii tonalnej

Sposób badania jest analogiczny jak w przypadku przeprowadzania audiometrii tonalnej, z tą różnicą, że dźwięk przenoszony jest za pomocą słuchawki kostnej (wibratora kostnego), umieszczanej na wyrostku sutkowatym po stronie badanego ucha. Próg słyszenia wykonuje się od 250 Hz.

Audiometria mowy

Sprawdza rozumienie słów

Rodzaj badania mający na celu stwierdzenie jakie jest zrozumienie mowy w stosunku do jej głośności- najprościej mówiąc jest to ocena zdolności komunikacji. Zadanie pacjenta polega na powtarzaniu usłyszanych słów o różnych poziomach głośności, dzięki czemu można wyznaczyć krzywą zrozumienie mowy.

Otoskopia

Ocena kanału słuchowego

Krótkie, proste i bezbolesne sprawdzenie kanału słuchowego oraz ocena błony bębenkowej za pomocą specjalnego urządzenia -otoskopu- w celu wykluczenia stanu chorobowego oraz zalegającej woskowiny. Otoskopowanie wykonywane jest przed badaniem słuchu; w przypadku stwierdzenia korka woskowinowego należy udać się do laryngologa w celu usunięcia go, aby wynik badania słuchu nie był zafałszowany.

Videootoskopia

Ocena kanału słuchowego z zapisem obrazu

Oglądanie zewnętrznego kanału słuchowego oraz błony bębenkowej za pomocą specjalnej kamery, dzięki czemu zarówno osoba wykonująca jak i badana może oglądać obraz na monitorze.

Sprawdź naszą bogatą ofertę aparatów

Proponujemy zaawansowane aparaty słuchowe renomowanych firm: Audibel, Sivantos, Phonak.

Oferujemy między innymi

Sprzedaż aparatów

W ofercie posiadamy aparaty słuchowe wszystkich czołowych producentów. Nasi klienci mają do wyboru aparaty zauszne, wewnątrzuszne oraz aparaty ze słuchawką w uchu typu RIC.

Sprzedaż akcesorii

Oferujemy szeroką gamę pilotów, zdalnych mikrofonów, urządzeń FM i środków do pielęgnacji i konserwacji aparatów słuchowych. Także baterii, akumulatorów oraz słuchawek.

Regulacja aparatów

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam regulować aparaty zakupione w innych gabinetach protetyki słuchu, tak abyście Państwo odczuli 100% zadowolenia z ich używania.

Serwis aparatów

Prowadzimy okresowe przeglądy aparatów. Wymieniamy filtry mikrofonów i słuchawek, czyścimy oraz osuszamy sprzęt. Montujemy nowe wężyki, słuchawki, wkładki.

TWÓJ SŁUCH

Copyright © 2020